Kontraktowa produkcja suplementów krok po kroku
27 lut, 2025

Kompleksowa realizacja. Zgodność z wymogami prawa. Najwyższa jakość. Pełne wsparcie.
Wszystkie powyższe określenia odnoszą się do współpracy z Eubioco. Produkcja kontraktowa suplementów diety to skuteczny sposób na realizację wizji wprowadzenia nowego preparatu na rynek — bez ogromnych nakładów finansowych, bez potknięć, z gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa.
Dowiedz się, jak przebiega produkcja kontraktowa — projektowanie i produkcja — przejdź razem z nami przez cały proces.
Najważniejsze wnioski (kompleksowa produkcja w Eubioco)
- Realizacja od początku do końca — produkcja kontraktowa suplementów diety w Eubioco to wszechstronne wsparcie na wszystkich etapach procesu.
- Gwarantujemy zgodność z międzynarodowymi standardami GMP i HACCP — zapewniamy jakość i bezpieczeństwo gotowych wyrobów.
- Proces produkcji kontraktowej suplementów obejmuje opracowanie koncepcji i składu preparatu, etapy wytwarzania i pakowania, badania laboratoryjne, przygotowanie dokumentacji i zaplanowanie całej logistyki.
- Eubioco umożliwia wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz wiedzy naszych specjalistów — zawsze dostosowanych do wymagań rynku suplementów diety. Produkcja kontraktowa to znacznie prostsze rozwiązanie niż samodzielne rozwijanie marki własnej (private label).
Kompleksowe wsparcie na każdym etapie produkcji
Produkcja suplementów diety wymaga szerokiej wiedzy z zakresu zdrowia i żywienia człowieka, znajomości przepisów prawa oraz dostępu do zaawansowanej infrastruktury. Dodatkowo produkowane preparaty muszą być dostosowane do wymagań klientów i specyfiki rynku.
Nie każdy, kto ma pomysł i misję, może pozwolić sobie na sfinalizowanie całego procesu produkcji i wypuszczenie konkretnego preparatu na rynek.
Z Eubioco wszystkie te kwestie wyglądają zupełnie inaczej. Zapewniamy pełne wsparcie partnerom na każdym etapie działań — od opracowania składu, przez szczegółowe badania i rozwój formulacji, aż po pakowanie oraz logistykę związaną z dystrybucją gotowych produktów.
Takie podejście minimalizuje ryzyko błędów oraz umożliwia optymalizację kosztów i czasu realizacji. Współpraca z Eubioco oznacza jakość, terminowość oraz zgodność z najostrzejszymi wymaganiami prawnymi.
Definicja i budowa
W procesie produkcji kontraktowej suplementów nie chcemy ograniczać wizji naszych klientów — dajemy szerokie możliwości. Suplementy diety mogą przyjmować różne formy – tabletki, kapsułki, proszki, żele, płyny.
Produkty w formie kapsułek składają się z osłonki oraz składników aktywnych, które decydują o ich skuteczności. Osłonka może być wykonana z żelatyny lub alternatywnych surowców (np. HPMC, materiału bezpiecznego dla wegan) — dajemy możliwość dostosowania produktu do specyficznych potrzeb i oczekiwań naszych kontrahentów oraz ich przyszłych klientów.
Składniki aktywne dobiera się w sposób maksymalizujący biodostępność i stabilność produktu. Na etapie planowania składu uwzględniamy także aspekty technologiczne (np. rozpuszczalność czy trwałość chemiczną).
Zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym
Produkty wytwarzane w ramach kontraktowej produkcji suplementów diety, znajdują szerokie zastosowanie w profilaktyce zdrowotnej oraz wspomaganiu terapii. Należy podkreślić, że preparaty oznaczone, jako suplementy diety nie mają działania leczniczego.
Dbałość o każdy detal procesu pozwala nam głośno mówić o gwarancji jakości, którą otrzymują nasi kontrahenci. W Eubioco nawet suplementy diety podlegają ścisłemu monitorowaniu na każdym etapie produkcji — mimo tego, że według polskiego prawa nie muszą przechodzić tak restrykcyjnych kontroli, jak produkty lecznicze.
Produkcja zgodnie z zasadami GMP i systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP
W Eubioco produkcja kontraktowa suplementów diety jest prowadzona zgodnie z rygorystycznymi zasadami GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej). Każdy etap jest monitorowany tak, aby zawsze spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. System GMP obejmuje szczegółowe kontrole procesu produkcji — od wyboru surowców, przez formulację, aż po pakowanie.
Dodatkowo wdrożony system HACCP (Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli) monitoruje najważniejsze etapy procesu i eliminuje potencjalne zagrożenia zanieczyszczeń mikrobiologicznych, chemicznych i fizycznych.
Z jakich etapów składa się produkcja kontraktowa?
Produkcja kontraktowa to wieloetapowy proces, który uwzględnia samo projektowanie produktu, wybór najlepszych składników aktywnych, testy laboratoryjne, produkcję na szeroką skalę oraz pakowanie i magazynowanie.
Każdy z tych etapów wymaga specjalistycznej wiedzy i zaawansowanego zaplecza technologicznego — wszystko to zapewnia Eubioco. Nasze działania są w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Sprawdź, kto może produkować suplementy diety. Przejdź do kompleksowego przewodnika po wymaganiach i regulacjach.
Dlaczego warto wybrać Eubioco?
To oczywiste, że zależy Ci na tym, aby Twój projekt odniósł sukces. Pewny partner w realizacji, to bardzo ważny element całego procesu.
Z Eubioco zyskujesz połączenie doświadczenia i innowacyjnych technologii z pełnym doradztwem i profesjonalnym podejściem do współpracy. Nie tylko spełniamy najwyższe standardy branżowe, ale także gwarantujemy elastyczność w dostosowywaniu oferty do indywidualnych potrzeb klienta.
Doświadczenie i renoma 30 lat na rynku
Eubioco może poszczycić się ponad 30-letnią historią. Od lat wciąż się rozwijamy — zdobywamy doświadczenie, wykorzystujemy nowe technologie i optymalizujemy wszystkie procesy — za każdym razem z myślą o podnoszeniu poprzeczki i zaostrzaniu naszych standardów jakości.
Dzięki temu na przestrzeni tych kilku dekad zaufały nam dziesiątki klientów z sektora farmaceutycznego i branży suplementów diety. Współpraca z renomowanymi markami pozwoliła nam na jeszcze szybszy rozwój zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz dostosowanie procesów produkcji do zmieniających się wymagań rynku.
Innowacyjność
Eubioco stale udoskonala standardowe procedury i wprowadza nowe rozwiązania. Dzięki temu oferujemy produkcję kontraktową preparatów, które spełniają zarówno najnowsze wymagania rynkowe, jak i rygorystyczne normy jakościowe.
Kompleksowość usług
Od opracowania koncepcji, przez badania laboratoryjne, aż po logistykę — Eubioco zapewnia kompleksowe wsparcie.
Wdrażamy innowacyjne metody produkcji, które pozwalają nam zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania i w efekcie — finalny produkt najwyższej jakości.
Wspólnie opracowujemy recepturę preparatu, dobieramy surowce od sprawdzonych dostawców, w produkcji wykorzystujemy najnowsze technologie, przeprowadzamy badania analityczne, uwzględniamy walidację procesu oraz przygotowujemy pełną dokumentację dla gotowego produktu.
Nasi klienci mogą liczyć na pełne zaangażowanie zespołu ekspertów, którzy przeanalizują potrzeby rynku i dostosują produkt do oczekiwań odbiorców.
Podsumowanie
Produkcja kontraktowa suplementów diety w Eubioco jest doskonałym rozwiązaniem dla firm poszukujących niezawodnego partnera.
Wybierz kompleksowość usług, innowacyjność i wieloletnie doświadczenie. Od lat budujemy zaufanie wśród naszych klientów — przekonaj się i zainwestuj w jakość i niezawodność produktów.
FAQ
Jakiego typu produkty można wyprodukować we współpracy z Eubioco?
Eubioco produkuje suplementy diety, wyroby medyczne, leki (produkty lecznicze) i kosmetyki.
Czy da się wyprodukować w Eubioco produkt w modelu White Label?
Tak, umożliwiamy produkcję produktów w modelu White Label. Dostosowujemy skład i opakowanie do wymagań klienta.
Dlaczego warto wybrać produkcję kontraktową zamiast własnej linii produkcyjnej?
Produkcja kontraktowa pozwala na obniżenie kosztów, eliminację inwestycji w infrastrukturę oraz korzystanie z zaawansowanych technologii i doświadczenia producenta.
Czy możecie pracować z moimi gotowymi projektami etykiet i opakowań?
Tak, Eubioco współpracuje z klientami na każdym etapie realizacji. Możemy wykorzystać przygotowane projekty etykiet i opakowań. Doradzamy i liczymy się z wizją klienta.
Czy macie doświadczenie w produkcji dla zagranicznych klientów?
Tak, Eubioco posiada doświadczenie w obsłudze klientów z rynków międzynarodowych i dostosowuje się do ich specyficznych wymagań.
Bibliografia
- Główny Inspektorat Sanitarny. (2017). Poradnik Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej. Warszawa. Pobran z: https://www.gov.pl/attachment/7bf033a6-20df-4d28-b535-726a5cd8cf75
- Główny Inspektorat Sanitarny. (2017). Wytyczne Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej. Warszawa. Pobrane z: https://www.gov.pl/attachment/41fdaa0f-37b9-4f93-90e9-227668777ddf
- Turlejska H. (2004). Zasady systemu HACCP oraz GHP/GMP w zakładach produkcji i obrotu żywnością oraz żywienia zbiorowego. Pobrane z: https://www.gov.pl/attachment/874e9b45-4593-4383-bd00-df90e96010f6