nasza baza wiedzy

Co to jest produkcja kontraktowa i na czym polega?

Czym jest produkcja kontraktowa i kto może na niej skorzystać? W jaki sposób przebiega współpraca między podmiotem chcącym wprowadzić do obrotu produkt leczniczy a firmą obsługującą produkcję kontraktową? Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji dotyczących produkcji kontraktowej – co to, jak działa oraz jakie są jej warunki..

czytaj dalej

Wprowadzanie wyrobów medycznych do obrotu

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa wszystkich przyszłych użytkowników, wyroby medyczne przed wprowadzeniem do obrotu muszą przejść przez szereg badań, procedur i formalności. Jak wygląda ta droga? Sprawdź, co dzieje się z tymi produktami, zanim trafią do aptek, oraz jakie są obowiązki producentów w świetle rozporządzenia MDR.

czytaj dalej

Najważniejsze regulacje prawne wyrobów medycznych

Celem regulacji prawnych wyrobów medycznych, które obowiązują w Polsce i w Europie, jest zapewnienie, że do obrotu – a więc ostatecznie do rąk pacjentów oraz pracowników medycznych – wejdą tylko takie wyroby, które spełniają najwyższe standardy. Regulacje powstały po to, aby wprowadzane na rynek produkty były właściwie kontrolowane – spełnione muszą być więc wymagania dotyczące badań klinicznych nad produktami czy obecności jednostek odpowiedzialnych za kontrolę procesu produkcji.

czytaj dalej

Leki OTC – co to jest?

Poniżej zgromadziliśmy najważniejsze pytania i odpowiedzi związane z dystrybucją, produkcją, kontrolą czy wreszcie podziałem leków OTC. Co to, jaki mają udział w rynku farmaceutycznym i jak wygląda kwestia regulacji prawnych? Spis treści Leki OTC – co to znaczy? Czym...

czytaj dalej

Produkcja suplementów diety a bezpieczeństwo konsumenta

Wiele słyszy się o tym, że suplementy to nie to samo co leki, a ich producentów nie obejmują tak rygorystyczne przepisy prawa jak producentów leków. Co jednak w praktyce sprawia, że suplement jest bezpieczny czy nie? I czy suplementy diety są szkodliwe, czy jedynie...

czytaj dalej