Ibuprofen 200 mg

Ibuprofen LGO, 200 mg, tabletki powlekane

Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum).

Wskazania do stosowania:

- Bóle różnego pochodzenia o nasileniu małym do umiarkowanego (bóle głowy, m. in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, bóle mięśni, stawów i kości, nerwobóle, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu).

- Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

- Bolesne miesiączkowanie.

Przeciwwskazania:

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów:

- z nadwrażliwością na ibuprofen lub na którakolwiek substancje pomocnicza oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),

- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, obrzęku lub astmy,

- z choroba wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie), perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,

- z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek,

- z ciężką niewydolnością serca,

- przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),

- w III trymestrze ciąży,

- z krwawieniem z naczyń mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem,

- ze skazą krwotoczną.

postać farmaceutyczna, dawka substancji czynnej, dostępne opakowania:

tabletki, 10 szt. ; 20 szt. ; 60 szt.

Nr pozwolenia: 18790

Do góry